Czym jest dieta?

W obecnych czasach, kiedy słyszymy termin dieta, utożsamiamy ją z procesem odchudzania. Jednak odnosi się on do naszego sposobu odżywiania. Jeśli chcemy zgubić zbędne kilogramy obcinamy kalorie, chcąc przytyć dodajemy je.

Dodatkowo dobieramy odpowiednią podaż makroskładników i uzupełniamy dietę o różnorodne i pełnowartościowe składniki. Indywidualnie dobrany jadłospis uwzględnia nasz tryb życia, odnosi się do celu sylwetkowego i opiera się na produktach, które lubimy spożywać.

Jeśli spełnimy te warunki, dieta stanie się naszym stylem życia – zrealizujemy efekty sylwetkowe, jednocześnie nie stosując restrykcyjnych decyzji żywieniowych.

Dobrze dobrany plan żywieniowy, zgodny z naszymi upodobaniami jest gwarancją sukcesu, a realizacja jego założeń jest przyjemnością!

Najlepsza dieta to taka, którą jesteśmy w stanie utrzymać przez długi czas. Powinna opierać się na zmianie nawyków żywieniowych na stałe. Często termin diety utożsamiany jest z ciągłym odczuwaniem głodu, restrykcjami żywieniowymi i niesmacznymi posiłkami.

Czy istnienie szybka dieta odchudzająca?

Proces odchudzania trwa i trzeba mieć świadomość, że nie przytyliśmy w kilka dni czy tygodni, tak samo nie osiągniemy wymarzonej sylwetki w krótkim czasie. Mimo wszystko, jest to proces, podczas którego jesteśmy w stanie wypracować wymarzoną sylwetkę. Ostateczny efekt zależy od naszego zaangażowania i determinacji.

Czy warto kierować się modą?

Często w Internecie lub w czasopismach widzimy hasła: dieta owocowa, dieta tłuszczowa, dieta warzywna, dieta białkowa. Tego typu diety nie są dla nas dobre, przede wszystkim dlatego, że są restrykcyjne i nie jesteśmy w stanie utrzymać ich przez dłuższy czas, a ponadto mogą doprowadzić do niedoborów pokarmowych. Najlepszym rozwiązaniem jest stopniowe zmienianie naszych nawyków żywieniowych oraz spożywanie posiłków opartych na ulubionych składnikach, ale w odpowiedniej ilości lub stosując zdrowe zamienniki. Dobrym rozwiązaniem jest również skonsultowanie sposobu odżywiania z dietetykiem lub trenerem, który oceni plan odżywiania i zaproponuje zdrowe zamienniki, bez restrykcyjnych decyzji żywieniowych.

Jak wygląda współpraca ze mną?

Każdej osobie, która chce trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe i rozpocząć proces zmiany sylwetki przesyłam formularz żywieniowy, w którym znajdują się pytania dotyczące stanu zdrowia, ewentualnych problemów związanych z układem pokarmowym, stosowanych leków i suplementów diety, preferencji kulinarnych, preferowanej liczby posiłków oraz wiele innych. Na podstawie tej ankiety przygotowuję indywidualnie dobrany plan żywieniowy. Każdy z klientów zapisuje swoje wymiary sylwetki, masę ciała i raportuje zmiany po wcześniej ustalonym okresie czasu.

Po kilku dniach od przesłania formularza przesyłam indywidualny dla każdego jadłospis wraz z przepisami, dobór ewentualnych suplementów, a także plan treningowy – jeżeli podopieczny chce współpracować również na tej płaszczyźnie.

Jeżeli mamy odżywiać się zdrowo i trzymać dietę trwale, jedzenie nie może być nudne i niesmaczne, dlatego dieta powinna opierać się o składniki i posiłki, które lubimy spożywać.

Czy utrzymanie diety jest trudne?

Nie, jeśli jest ona dobrana indywidualnie do Ciebie i na podstawie Twoich preferencji, zarówno pod względem ilości spożywanych posiłków, doboru składników i potraw oraz preferencji smakowych.

Jeśli nie możesz się zmotywować do diety lub zastanawiasz się czy podjąć współpracę. spójrz na rezultaty moich podopiecznych!

 

 

 

 

 

 

Jesteś zainteresowany współpracą żywieniową? Czekam na Twoje zgłoszenie!